Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Szczeniak

dział dla pytających przed zakupem bula :)

Szczeniak

Postprzez papulas14 » Cz lis 05, 09 13:28 pm

Mam pytanko do hodowców czy jeśli bym chciał kupić bulika z hodowli ale chciałbym go zabrać za 6-8 miesięcy by móc z nim wyjechać za granicę bo tam mieszkam to czy była by taka opcja i ile to by łącznie kosztowało i czy dany hodowca by się podją zrobienia wszystkich badań , czipa i paszportu.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi od zainteresowanych hodowców mogą być na PW.

papulas14
Bulomaniak
Bulomaniak

Postprzez Buteo » Cz lis 05, 09 13:35 pm

no to juz musisz indywidualnie pytac ale od razu ci powiem ze nie wielu sie zgodzi trzymac psa do 9-10 miesiaca ale probuj :wink:
Piotr
Buteo
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5

Postprzez Anita » Cz lis 05, 09 14:33 pm

Papulas14 kupienie psa u polskiego hodowcy, odchowanie go do wieku 10 miesięcy + badania + paszport + czipowanie + podróż będą cię więcej kosztować niż kupienie psa w Anglii, a poza tym nie sądzę, że znajdziesz kogoś kto się zgodzi na taki układ,nawet pseudohodowca.

Anita
Pomocny wiedzą: 3

Postprzez evvelin1 » Cz lis 05, 09 18:40 pm

ja mieszkam w Belgii.moja sunie kupilam tutaj zaplacilam 750 euro ma czpipa szczepienia,paszport gwarancje na 3 miesiace w razie gdyby nie daj Boze zdechla ze mi kase oddadza albo 2giego psa i gwarancje na rok ze w razie choroby pokrywaja koszty leczenia.nie kazdy lekarz w polsce ma uprawnie nia do czipowania troche pytalam.
zycze powodzenia i dobrej decyzji

evvelin1
Bulomaniak
Bulomaniak

Postprzez JJ » Pt lis 06, 09 11:56 am

Papulas14 jesli mozesz zabrac pieska za 6-8 miesiecy to proponuje popytac w hodowlach czy planuja miot na okolice tego terminu zamiast kupowac pieska juz teraz. Paszport, chip i cena szczeniaka to juz sprawa porozumienia i umowy z hodowca. Szukaj, czytaj, badaj, na pewno znajdziesz wymarzonego szczeniaka. Super ze bedziesz mial troche czasu na przygotowanie sie na przyjecie malego urwisa. Raczej Ty wybierz sobie hodowce a nie czekaj az Ciebie ktos wybierze. Powodzenia

JJ
Bulomaniak
Bulomaniak

Postprzez era-teriera » Pt lis 06, 09 13:24 pm

JJ napisał(a): Raczej Ty wybierz sobie hodowce a nie czekaj az Ciebie ktos wybierze. Powodzenia

Ślicznie napisane- brawo :!:

era-teriera

Postprzez Anita » Pt lis 06, 09 14:44 pm

JJ i Evvelin1 nie chodzi o kupienie za 8 miesiecy ani o uprawnienia do czipowania.
Papulas 14 chce psa kupić w Polsce i zabrać do Anglii. Trzeba poczekać aż szczeniak skończy minimum 3 miesiące aby zaszczepić go przeciwko wściekliźnie. Po 10 dniach pobiera się krew na badanie przeciwciał, które robi się w Puławach. Po miesiącu dostaje się wynik badania.Jesli wszystko jest OK to pies po pół roku od pobrania krwi może jechać do Anglii.
Dlatego musi psa kupić teraz ale odebrać dopiero jak skończy 10 miesięcy.

Anita

Powrót do Pytajnik czyli zielono mi :)