Strona 1 z 1

Zniesienie paszportow?

: pt paź 07, 11 14:04 pm
autor: Mia
Witam serdecznie! Mianowicie 3 dni temu bylam zaszczepic moja sunie i dowiedziec sie co nie co w sprawach paszportu. Ogromne zdziwienie, gdy weterynarz powiedzial mi, ze od stycznia 2012 paszporty zostana zniesione i nie ma potrzeby juz go wyrabiac. Czy cos o tym wiecie? Srednio mi sie to wydaje prawdziwe.

Re: Zniesienie paszportow?

: ndz paź 09, 11 21:50 pm
autor: luiza
Od 01.01.2012 w PL nie będzie już obowiązku badać psy na przeciwciała wścieklizny aby mogły wyjechać do UK itp. :)

Co do paszportu to z tego co czytałam nie było tam wzmianki że ma ich nie być :647: we wtorek będę wiedziała więcej.

Re: Zniesienie paszportow?

: pn paź 10, 11 23:32 pm
autor: Mia
Witam. Dziekuje za odpowiedz. U mnie jest to wlasnie z drugiej strony Uk do PL. Jezeli moglabys cos napisac, gdy sie czegos dowiesz, bede bardzo wdzieczna.

Re: Zniesienie paszportow?

: wt paź 11, 11 21:36 pm
autor: luiza
Dziś mieliśmy małe urwanie głowy w lecznicy, właśnie relaksuję się przed kompem, postaram się na jutro dowiedzieć czy paszportu też nie trzeba - choć nie wydaje mi się.

pzdr.

Re: Zniesienie paszportow?

: pt lut 03, 12 20:34 pm
autor: nina69
ja tez coś takiego słyszałam ale nie wiem czy to na 100%..

a wiedziec musze bo tez sie z moimi dwoma bullami wybieram do Szwecji..

wiec jeśli ktokolwiek coś wie w tej sprawie prosze o odpowiedz.. :)

Re: Zniesienie paszportow?

: pt lut 03, 12 22:13 pm
autor: Sauron
Anglia, jak i Szwecja musiały się dostosować przepisami co do wjazdu zwierząt do ich kraju do przepisów panujących w Unii Europejskiej.

Do Anglii:

http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30 ... passports/ text="http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30 ... passports/http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30 ... passports/>

Wynika, że paszport tak, ale przeciwciała nie.

Można wjechać po 21 dniach od szczepienia p/wściekliźnie z zaczipowanym, posiadającym paszport psem. Zrezygnowano również z wymogu ochrony przeciw kleszczom, wcześniej też pies musiał być odrobaczony 24 lub 48h przed wjazdem ( nie pamiętam dokładnie ale chyba 48 bo podróże bywają długie) teraz "Under consideration at European level" czyli kij wie :) raz na kwartał pewnie ale tu nie mam 100% pewności.

Ze Szwecją jest na pewno tak samo jeśli chodzi o wściekliznę i przeciwciała, ale warto się dowiedzieć co dokładnie bo ja pojęcia nie mam, ale zakładam że tak samo.

Re: Zniesienie paszportow?

: sob lut 04, 12 8:20 am
autor: nina69
BAAAARDZO dziekuje za odpowiedź :D

tak sie martwiłam co to bedzie bo my zaczipowani jesteśmy, szczepienia` mamy ale nic poza tym..

a u weta nic na ten temat nie wiedzieli. nawet mi pani powiedziała że takie coś jest niemożliwe bo te kraje nigdy nie zmienią przepisu co do przeciwciał..