Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Bulek i husky - jak nauczyć poprawnej komunikacji

pytania i rady czyli: bulik dobrze wychowany, bulik kulturalny.

Bulek i husky - jak nauczyć poprawnej komunikacji

Postprzez weandwinter » Śr maja 06, 20 22:08 pm

Cześć! Zacznę może jak na to forum trochę nietypowo :D Mam psa w typie husky, chłopak jest wykastrowany, zrównoważony w stosunku do większości innych czworonogów i raczej potrafi się komunikować. Choć jest w świetnej formie, ma już swoje lata (ok. 10), a jak na ten typ rasy przystało jest typowym indywidualistą. W mojej rodzinie pojawił się cudny pełny energii 4-miesięczny samiec bulterier. Byliśmy na pierwszym spacerze zapoznawczym (najpierw smyczowym, potem bezsmyczowym). Młody jest bardzo pozytywnie nastawiony do innych psów, obserwuje starszego, dostają równo smaczki, zaczepia do zabawy, choć momentami próbuje wchodzić na głowę, ale powiedzmy, że na spacerze jest to wszystko w granicach normalnych zachowań. Natomiast po wspólnym powrocie do domu, bulek totalnie się nakręca. Staje na dwóch łapach, wskakuje na pólnocniaka od boku, wącha po kroczu, non stop do niego pochodzi, gada i zaczepia. Starszy wysyła typowe dla siebie sygnały ostrzegawcze, najpierw odchodzi, następnie mruczy/warczczy, odtrąca łapą, pokazuje zęby, odgania i ustawia malucha. Szczeniak zachowuje się, jakby kompletnie nie rozumiał wysyłanych sygnałów i nie odczytywał komunikacji. Po kilku takich sytuacjach po prostu nie pozwalałam bulkowi podchodzić do huskiego, który ewidentnie miał dość i schował się pod stołem. No i teraz pytanie do Was - jak warto reagować? Gdyby to był drugi pólnocniak pewnie starałabym się nie ingerować i wiem, że raczej bez większych szkód duży nauczyłby młodego akceptowalnych w stadzie zachowań. Natomiast, z tego co czytałam o bulterierach (kompletnie nie znam się na specyfice tej rasy), niby nie powinno się pozwalać na dominację innego psa, żeby nie uczyć agresji. Co radzicie? Czy to kwestia czasu? Na ile pozwalać, kiedy ingerować? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.

weandwinter
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr maja 06, 20 21:05 pm


Powrót do Wychowanie i szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron