Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Agresja u 8 miesięcznego psa wobec właściciela

pytania i rady czyli: bulik dobrze wychowany, bulik kulturalny.

Agresja u 8 miesięcznego psa wobec właściciela

Postprzez annak87 » N lip 09, 17 18:25 pm

Potrzebuje pomocy.
Carlos zaraz skończy 8 miesięcy, niestety od pewnego czasu jest nie do zniesienia. Nie wiem już czy to okres buntu, burza hormonów, czy zwykła agresja.
Pies stał się nerwowy i terytorialny, każdy szmer w ogródku czy u sąsiada i wpada w szał, szczeka i nie da się go uspokoić. Gdy próbuję zwrócić jego uwagę czymś innym, wołam go zaczyna szczekać na mnie. Ignorowanie nie pomaga, zaczęłam więc stosować kary w postaci zamykania w klatce, dopóki się uspokoi. Niestety przy tym zaczął być agresywny, rzuca się, gryzie i drapie. Potrafi obudzić się w środku nocy i także zacząć szczekać, nie idzie go uspokoić, a nie można się zbliżyć do niego wtedy, bo rzuca się z zębami.
Wykazuje agresje tylko w tych "nerwowych" przypadkach, gdy coś mu nie pasuje, np. gdy skoczy na blat w kuchni w czasie przygotowywania posiłku i każe mu zejść i wyjść z kuchni, wtedy pokazuje zęby, kończy się to awanturą, czyli zamykamy w klatce, a przy tym się szarpiemy.
Jesteśmy przed kastracją, ale boję się, że ona nie pomoże, że pies dalej będzie tak się zachowywał, a ja już nie mam ani pomysłu ani siły, żeby sobie z tym poradzić. Jestem w 7 miesiącu ciąży i obawiam się co będzie po porodzie, jak do tego wszystkiego dojdzie dziecko, na które nie wiem jak on będzie reagował.

Byliśmy na szkoleniu, dużo się nauczył na nim, niestety sposoby, które zaproponował szkoleniowiec nie działają. Czy udać się do behawiorysty, czy może jeszcze zaczekać i zobaczyć czy po kastracji będzie lepiej? Jak reagować na jego okropne zachowanie?

annak87
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N lip 09, 17 18:10 pm

Re: Agresja u 8 miesięcznego psa wobec właściciela

Postprzez fogo » N paź 15, 17 16:28 pm

Niestety bez pomocy specjalisty się nie da. Behawiorysta oceni zachowanie psa i prawdopodobnie udzieli wskazówek jak dalej postępować. Może te zalecić kalmvet z vetepert. Preparat łagodzący przejawy agresji i niepokoju. Pewne jest e to będżie długa i żmudna praca.

fogo
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz cze 08, 17 11:55 am



Powrót do Wychowanie i szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron