[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Bulterier Forum • Zobacz wątek - 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.
Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

pytania i rady czyli: bulik dobrze wychowany, bulik kulturalny.

2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Paco » Cz maja 26, 11 14:52 pm

Hej pisze poniewaz juz nie mam sily-doslownie- przez mojego Paka:/ powiem krotko: moj pies mnie wyprowadza na dwor a nie ja jego. Reke urywa i nie wazne ze sie dusi. Nie reaguje na komende NOGA za zadne smakolyki. Czasem reaguje na STOP.
Ale co mi po tym? Skoro zrobie krok i pies na 2 lapach w bezdechu ciagnie jak szalony. A jak go gdzies spuszcze i cos go zaciekawi, cos sie ruszy a nie daj boze zobaczy psa to biegnie i nie zwaza na nic. Obiega ogrodzenia , pedzi przez ulice a mnie ma gleboko w..... Wiem powinnam go dac na tresure ale nie mieszkam w PL i jestem w niej rzadko. dopiero w sierpniu pojdziemy na jakis kurs. A do tego czasu moze macie jakies rady?
Dzieki :(

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez agati&maciek » Cz maja 26, 11 18:54 pm

Nie pozwalaj na ciągniecie, nie siłuj się - pomogą krótkie korekty smyczą w dół lub w bok. Taki pressing prowadzi do fiksacji. Staraj się nie dopuścić do nacisku obroży na szyję, bo to pogłębi problem, pomocna będzie nylonowa obroża typu halti (jest luźna, zaciska się tylko na korekcie). Kantarek można sobie opakować moim zdaniem - na pysku działa, w zwykłej obroży powraca ciuchcia. Kolczatka i obroża elektryczna dla fachowców, pod okiem trenera, choć raczej na bula kolczatki załozyc nie da :) Jak prze do przodu to korekta/nagroda. Spacer ma być przyjemnością. Przydadzą się też komendy patrz, siad. Paco nie umie chodzić na smyczy, więc trzeba mu pokazać jak to sie robi. Domyślam się, że szaleje jak widzi psa? Nakręca go takie chodzenie (w ten sposób nakręca/nakierowuje się psy na przykład w IPO, później puszcza). Możesz też nagle zmieniać kierunki (korekta/zmiana/nagroda). Musisz z nim więcej pracować, więcej męczyć. Chwal jak idzie dobrze, nawet przez ułamek sekundy, później zwiększaj, ćwiczcie komendy pozwalające mu sie wyciszyć, skupić. Miej ze sobą jakąś fascynkę, super smaki.. i najważniejsze - nie wkurzaj się, tylko pracuj, pies na złość nie robi. Przerabiałam problem łącznie z fiksowaniem na psy, teraz jest luz.
Fajne są ćwiczenia węchowe - wydepcz w trawie kwadracik (aby jadł na Twoim zapachu), taki metr na metr na początku, rozsyp smaki i zachęcaj do szukania, bardzo męczy psa, pozwala się skupić. Później zwiększaj kwadracik (do ok 3 metrów), możesz wychodzić poza niego zostawiać ślad, na początku mocno wydeptany(najpierw pozwalasz mu wyszukać smaki, później "otwierasz" drogę do świeżo wydeptanego śladu na zewnątrz, który masz za sobą). Oczywiście lepiej, jak ktoś trzyma psa w oddali jak depczesz :). Jeśli jest smieciarzem - nie pogłębi to problemu ale tez nie oduczy, jeśli ma zamiar wziąć jakiś syf - korekta/smak jak zwróci uwagę na Ciebie.

Męcz psa na codzień, trenujcie komendy, pokazuj mu świat. I nie spuszczaj na otwartym terenie, jeśli nie wraca. Oczywiście to takie podręczne porady, które ja stosuję. Po powrocie skorzystaj ze szkolenia.
Obrazek

agati&maciek
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 238
Dołączył(a): N lut 22, 09 15:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Paco » Cz maja 26, 11 20:53 pm

Niestety tylko zalozenie smyczy wystarczy by Pako napieral i ciagnol. Jest tak silny ze w ciagu przejscia 5 metrow korekte w dol i w bok robie po 10 razy i nic.Ide z napietym bicepsem caly spacer i naprawde nic nie dziala. Przywoływanie, karcenie bo smakolyk to juz w ogole go nie interesuje chyba ze podloze mu pod sam pysk to zje:/ Bo u mnie wyglada to tak 1ciagnik 2korekta 3 ciagnik z powrotem (nie mam nawet jak tego smakolyka dac). On nawet nie zwraca uwagi na to ze ja go ciagne i stopuje jakby w ogole tego nie czul. Co rozumiesz poprzez słowo 'kantarek'?? Uzywałam kolczatki i było o wiele lzej ale tez potrafil w kolczatce pociagnac. Jednak zmienilam na obroze bo kolczatka strasznie brudziła mu szyje poza tym nie jestem zwolenniczka kolczatek dla psow..
Dziekuje bardzo za Twoje rady, naprawde. Postaram sie jeszcze wiecej z nim pracowac ale nie brakuje mi sily psychicznej tylko fizycznej :?

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez agati&maciek » Cz maja 26, 11 21:40 pm

A widzisz, dawno bo dawno ale były momenty że i psychicznej siły brakowało, o poranionych dłoniach nie wspomnę bo do zakwasów można się przyzwyczaić. Cała rzecz rozchodzi się o to, że nikt nie może zobaczyć jego zachowania na żywo, więc i trudno cokolwiek polecić. Nie jest łatwe zastosowanie korekty na początku szkolenia, mi tez nie zawsze wychodziło i pies zachowywał się mniej więcej tak, jak opisujesz.
Ja bym zrobiła tak-
- zakładała mu obrożę, która trzyma się tuz za głową - u buli łatwo, bo za uszami węziej a szyja gruba :( obroża za luźna i nisko działa jak szelki, więc do ciągnięcia,
- chodziłby w smyczy w domu, kiedy nie otacza go zbyt wiele bodźców i łatwiej pokazać o co chodzi,
- w domu trenowałabym często "patrz", "siad", przydają się bardzo na spacerze i nauce chodzenia,
- wprowadziłaby zasadę coś za coś - nawet głaskanie za siad czy cokolwiek,
- swojego wywaliłam nawet z kanapy - po pierwsze - nowa, jasna, po drugie - niech se dziad nie mysli ;) może skłaniam się do teorii dominacji ale coś w tym jest, nam pomogło,
- starałabym się pomimo wszystko wykonywać korekty, nie szłabym tam, gdzie pies ciągnie - można przecież na każdą próbę ciągnięcia iść w druga stronę,
- starałabym się ćwiczyć chodzenie na baaardzo zmęczonym psie,
- wprowadziłabym te ćwiczenia węchowe, pomagają psu się rozluźnić, i przełączyć na tryb "normalny" chyba już pisałam :)
- wszystko sprowadzałabym do pracy, takiej na luzie w ciągu dnia,
- jeśli dajesz smakołyk pod nos jak ciągnie, to partolisz całą prace - podsuń pod nos i cofnij, tak żeby mógł cokolwiek zrobić za smaka
- nie karc, nic więcej nie potrzeba poza korektą, ona wskazuje psu sposób zachowania, który ty oczekujesz, tylko taka dobrze wykonana
- kolczatka moim zdaniem nie rozwiązuje problemów, raczej je powiększa. Jak pies zaczyna ciągnąć to opór smyczy tylko to potęguje, dlatego poradziłam korekty. Czasem musiałam zastosować kilka korekt w staniu, krok - ciągnięcie - korekta, korekta, korekta bo wciąż ciągnie - korekta, przestaje ciągnąc, krok dalej... Tak było na początku, teraz korekta raz na ruski rok.

Kantarek to takie ustrojstwo, które zakłada się na pysk i przy próbach ciągnięcia odwraca psu głowę w bok.

Wiesz, może inni doradzą Ci inne metody, ja opisuje to, co u nas działa. Najważniejsze to konsekwencja, jeśli coś robisz to stale, nie ma odstępstw od reguły.
Obrazek

agati&maciek
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 238
Dołączył(a): N lut 22, 09 15:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Paco » Cz maja 26, 11 21:57 pm

Jej dzieki Wielkie jeszcze raz. Od jutra stosje sie do Twoich rad. Czytajac co piszesz troszke zrozumialam o co chodzi i widze swoje błedy. Wiedziałam ze bule to osiołki uparte ale ze az tak? No coz.. konsekwetnie i jeszcze raz konsekwetnie i bedzie dobrze mam nadzieje :wink:

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez JonSnow » Pt maja 27, 11 10:33 am

Problem w tym, że powinnaś zobaczyć to, o czym pisze agati&maciek na żywo oraz zrozumieć praktycznie jak działa psi mózg - jak się uczy, dlaczego wybiera takie zachowanie, a nie inne. Nie mając tej wiedzy nie będziesz umiała wprowadzać korekt do programu modyfikacji zachowań. Poza tym w tej całej modyfikacji zachowań nikt nie wspomniał o jednym - o spełnianiu potrzeb. Większość problemów poza nieumiejętnością nauczania psa właściwych zachowań wynika z nierealizacji jego potrzeb. O ileż prościej trenować psa nieco zmęczonego...to wiedza, której trzeba się nauczyć. Potrzebujesz kontaktu z dobrym specjalistą, nie gadającym o teorii dominacji. Przestrzeganie zasad porządkowych nie ma nic wspólnego z teorią dominacji, którą to należy wyrzucić do kosza, spalić, zakopać....i postawić tabliczkę ku pamięci.
Zstąpił z nieba Archanioł Gabryiel
Z mieczem w dłoni
I białym bullem u boku...

psi behawiorysta http://www.dobrypies.eu
Avatar użytkownika
JonSnow
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
 
Posty: 982
Dołączył(a): Cz lip 06, 06 10:44 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Paco » N maja 29, 11 17:49 pm

Wiem mniej wiecej jak wygladaja korekty, mam DVD na ktorym pokazuja co robic ze smycza. Wem ze to nie wszystko, ze to nie wystarczy ale kiedy chce psa wymeczyc tzn puszczam go daje mu czas by obadal teren z pozniej chce sie z nim bawic i rzucam mu ringo to on za nim biegnie ale nie chce przyniesc tylko ucieka z nim albo zostawia je i lata sam... Kiedys aportowal normalnie nauczylam go tego ale teraz olewa mnie chocby nie wiem co..Moge wolac przekupywac i nic;/

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Paco » N maja 29, 11 17:51 pm

I wiem ze musze popracowac nad Pakiem z treserem ale tak jak pisalam mieszkam i pracuje za granica i rzadko jestem w Polsce ale mam taka prace ze z psem jestem prawie caly czas i duzo mu go poswiecam

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Aslan » Wt cze 07, 11 13:56 pm

My kupiliśmy takie szelki zaciskowe, jak pies ciągnie to szelki zaciskają się po pachami. Od pierwszego założenia pies nie ciągnie. Może to nie jest jakaś rewelacja na rozwiązanie problemów, ale nam bardzo pomaga. Póki nie nauczy się chodzić na luźnej smyczy będziemy je stosować. Wcześniej jak pies ciągnął mówiłam NIE i szłam w drugą stronę z psem, pomagało, ale na krótko...trzeba być cierpliwym :)
Avatar użytkownika
Aslan
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn kwi 04, 11 9:10 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Zyga » Śr cze 08, 11 20:20 pm

Szelki zaciskowe to awersja. Bezsens wg mnie.
Co robiliście po powiedzeniu nie i pójściu w drugą stronę z psem w przypadku tej "krótkotrwałej" metody?
Avatar użytkownika
Zyga
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr lis 17, 10 23:37 pm

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Aslan » Cz cze 09, 11 8:12 am

Chodzimy na szkolenie z psem na którym stosowane są pozytywne metody szkolenia, pani szkoleniowiec powiedziała, że dopuszcza takie szelki, więc chyba nie są takie złe. Pies ciągnął do domu jak wracaliśmy ze spaceru teraz nie ciągnie i to jest dla mnie najważniejsze. Nawet jak ma obrożę nie ciągnie tak bardzo. To jest szczeniak, a już waży 20 kg nie mogę pozwolić sobie na to żeby ciągnął mnie po całym osiedlu...
Avatar użytkownika
Aslan
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn kwi 04, 11 9:10 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Zyga » Cz cze 09, 11 21:22 pm

No - jeżeli wyjdziemy z założenia że wystarczy mieć firmę szkoleniową żeby mieć rację to tak - ma rację.
Jeżeli natomiast wyjdziemy z założenia co jest lepsze - dłuższa praca i efekt długotrwały czy krótsza praca i efekt krótkotrwały - ja zdecydowanie wolę to pierwsze. Smycze zaciskówki, kolczatki, obroże elektryczne też dają szybki efekt. Ale czy są słusznym wyjściem? O tym setki stron dyskusji w Internecie. Każdy powinien mieć na czym czapkę nosić. Jeśli pies wchodzi na łóżko i nie chce zejść można wypalić mu dwa kopy w dupę. Więcej nie wejdzie. Efekt osiągnięty. A przecież liczy się właśnie efekt - prawda?
Avatar użytkownika
Zyga
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr lis 17, 10 23:37 pm

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Zyga » Cz cze 09, 11 22:15 pm

Przepraszam - nie wiem jak edytować posty więc piszę jeden po drugim. (nie mam opcji edytuj w prawym górnym rogu)
Na jakiej zasadzie wg CIebie działają szelki zaciskowe? Wg mnie jest to zadawanie psu uczucia dyskomfortu i bólu (obszary pod pachami są bardzo unerwione). TO jest klasyczna awersja - pies jak ciągnie - czuje ból. Proste. NIe wiem w ktorym miejscu jest tu pozytywne wzmocnienie.... TO taka sama zasad działania jak wymienione przeze mnie wcześnie metody. Jedyne co w tym pozytywne to to że szelki brzmią ładniej niż kolczatka.
Avatar użytkownika
Zyga
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr lis 17, 10 23:37 pm

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Aslan » Pt cze 10, 11 9:01 am

Szelki mają osłonki z miłego materiału, które umiejscawia się pod pachami. Bulteriery mają podwyższony próg odczuwania bólu więc myślę, że nie boli go to, bo chętnie w nich chodzi. Poza tym ja nie narzekam na to, że pies mnie ciągnie, a szkoła do której chodzę z psem bardzo nam pomaga. Uczymy go chodzić przy nodze. Chciałam tylko powiedzieć jak my zaradziliśmy ciągnięciu teraz PÓKI PIES NIE NAUCZY SIĘ CHODZIĆ NA LUŹNEJ SMYCZY, to czy ktoś z tego skorzysta pozostaje kwestią wyboru :)
Avatar użytkownika
Aslan
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn kwi 04, 11 9:10 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2x wiekszy biceps przez mojego ciagnika.

Postprzez Paco » Pt cze 10, 11 13:57 pm

Przepraszam ze tak troche zmieniam temat ale dzis na spacerze przytrafila mi sie historia mrozaca krew w zylach..
wracalam z spaceru z Pakiem obok przedszkola i akurat okolo 100 dzieci bylo na placyku przedszkolnym a moj Pako jak je zobaczyl to poprostu szatan w niego wstapil..
zaczol biegac wokol mnie tak szybko i ciagnac ze ja krecilam sie jak karuzela pozniej zaczol tak wariowac ze myslalam ze juz go nie utrzymam, skakal jak szalony i malo obrozy nie sciagnol, to bylo straszne bo on jest taki silacz ze brak slow. szarpalam sie z nim tak dobre 10 minut zanim poszlismy za rog budynku.
Pierwszy raz tak zrobil, nie moglam nad nim zapanowac, Panie przedszkolanki prawie zawalu dostaly a ja myslalam ze go zabije..

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK


Następna strona

Powrót do Wychowanie i szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron