Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Witam, nie wiem czy to dobry dział ale potrzebuje porady :)

Pierwszy krok na forum - będzie nam miło, jeśli założysz nowy temat i napiszesz parę słów o sobie i swoich psach.

Witam, nie wiem czy to dobry dział ale potrzebuje porady :)

Postprzez dusia91 » So paź 06, 18 9:59 am

Witam, jestem nowa na forum ale już kiedyś Was odwiedzałam dosyć często.
Nie wiem czy to dobry dział ale potrzebuje porady.
Mam 8 letniego bulka. Na wstępie chciałam napisać,że pies nie jest typowym bullem, ponieważ nas oszukano. Widać,że jest trochę kundelkiem szczególnie po pysku. Ale generalnie nie chodzi o to.Chodzi o dziecko.. Pies jest z nami od małego, jest naszym pupilkiem jak to buli śpi na kanapie,wszędzie jest tam gdzie my ;) Pies czasami wykazywał agresje w formie warknięcia ale zdarzyły się sytuacja,że 5 razy ugryzł. Pierwsza sytuacja jak koleżanka chciała go złapać od tyłu, druga sytuacja jak kolega chciał go podnieść, trzecia jak cieszył się na widok znajomego i jego Pan chciał go odsunąć i dziabnął go w rękę, czwarta jak pochyliłam się nad nim jak spał (oczywiście to moja wina) i nie zdałam sobie sprawy,że mogłam go przestraszyć i ugryzł mnie w rękę po czym tydzień do mnie nie podchodził... i ostatnia sytuacja jak mój ojciec chciał go przytulić i mu się to nie spodobało..
Pies jest wykastrowany od roku, ma zwyrodnienie kręgosłupa również od roku. Zmienił się trochę po kastracji ale dalej ma swój charakterek. Jest on bardzo dominujący, zawsze był od małego. Próbowaliśmy go oduczyć pewnych rzeczy i trochę nam się udało ale niestety niektóre zostały. Chcielibyśmy mieć już dziecko ale obawiamy się go trochę, Nie miał kontaktów zbytnio z dziećmi. Jak do nas przychodzili to powąchał ale na tym się kończyło,bo znajomi też bali się trochę dopuszczać swoje dzieci do niego. Nie reagował agresją. Na głos dzieci reaguje dziwnie czasami w cale się tym nie interesuje ale czasem tak jakby się bał. Woli dziewczynki,ponieważ mam siostrę która jest o 10 lat młodsza ode mnie i jest bardzo za nią. Chłopcy chyba dla niego są zagrożeniem, bo jak przebiegają koło niego na dworzu to od razu się obraca i tak się zachowuję jakby był przestraszony.
Dibo jest taki,że czasem nie wiadomo jak do niego podejść tak jak człowiek nie wiadomo jaki ma nastrój. Jednego dnia możesz podejść do niego normalnie pogłaskać go i przytulić, a drugiego dnia albo nie wiem po godzinię znów chcesz to zrobić i widzisz,że mu już to nie pasuje. Teraz już rzadko zdarzają się warknięcia jak coś mu się nie podoba ale się zdarzają. Przez chorobę jaką ma trochę zdziadział, więcej śpi nie chce mu się już tak bawić czy wychodzić na dwór. Jest pieszczochem strasznym,bo cały czas wchodzi na nas, przytula się,śpi z nami.
Jak myślicie czy jest to dobry moment aby zagościł nowy członek rodziny czy lepiej jeszcze sobie odpuścić..?
Obawiam się tego jak dziecko zacznie raczkować, jak będzie podchodzić do niego. Wiem,że może być tak,że pokocha dzidziusia i będzie jego oczkiem w głowie, ale też obawiam się tej drugiej strony..
Czy macie możę jakieś pomysły, porady.. ?
Czy można go jakoś przygotować do tego ?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje. :)

dusia91
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): So paź 06, 18 9:33 am

Re: Witam, nie wiem czy to dobry dział ale potrzebuje porady :)

Postprzez UnIsOn » So sty 19, 19 15:58 pm

Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia, jak mogę Ci pomóc.Chyba nie jestem w stanie tego zrobić

UnIsOn
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So sty 19, 19 15:56 pm



Powrót do Bruderszaft :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron