Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Nowy członek rodziny.

Tematy dotyczące Biologically Appropriate Raw Food

Nowy członek rodziny.

Postprzez Perez24 » Pn wrz 09, 13 20:41 pm

Na wstępie witam wszystkich Serdecznie:) Wiem, że powinienem coś na początku szkrobnąć o sobie w "Bruderszaft" Jednakże pomyślałem, że zostawię ten temat na jutro, kiedy już przywitam "Malucha" jutro w domu;)
Póki co, mam pytanie odnośnie BARFU, przeglądałem forum, widziałem rózne opinie, i pytania, a teraz ja mam jedno, no może dwa...dobra max 3;) Mianowicie, psiak który u mnie zawita, ma troszke ponad 3miesiące, dokładnie 3miesiące i kilka dni, chciałem zapytać czy to odpowiedni wiek, by wprowadzić juź dietę BARF? Domyślam się, że na początku nie powinienem psiaka rzucać na głęboką wodę, ale przyzwyczajać do takiego mięsiwa? To pierwsze pytanie, kolejne mam może dziwne, i śmieszne, ale po prostu chcę być dobrze przygotowany. Wiem, że BARF należy uzupełniać olejami,dodatkowymi suplementami diety, białkiem! i tutaj rodzi się pytanie, czy kiedy podajecie surowe mięso, to już w misce obok stawiacie np. serek z siemiem lnianym itp.?
Nurtuje mnie to, czy psiak widząc mięso nie oleje kompletnie czegos innego, bo będzie tak "sfokusowany" na surowym mięsku, kościach, że wszystko inne pójdzie w odstawke. I chciałem jeszcze zapytac, czy dozwolona jest np. cała wędzona makrela? Ja osobiscie uwielbiam, więc tak myśle, że i psu może nie zaszkodzic :)? Ogolnie wiem, że ryby są wzkazane, jednakże chciałem mieć po prostu większą pewność.
I ostatnie pytanie jest takie, czy jeżeli podaje surowe mięso? Mogę czasem przygotować papkę dla psiaka z gotowanych warzyw?

Z gory dziękuje za odpowiedzi, nawet te pośmiewne ;)
Mam nadzieje, że jutro juz będe mógł przywitać się z Wami razem z moim Towarzyszem drogi ;)))))))

Dobranoc

Perez24
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn wrz 09, 13 20:09 pm

Re: Nowy członek rodziny.

Postprzez ex se natus » Śr wrz 11, 13 11:23 am

myślę, ze najprędzej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na tym forum http://www.barfnyswiat.org/
Avatar użytkownika
ex se natus
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 490
Dołączył(a): Cz lip 06, 06 7:45 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy członek rodziny.

Postprzez monikacicha90 » Wt paź 13, 15 14:49 pm

O tak tak! Polecam :)

monikacicha90
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt paź 13, 15 14:25 pm



Powrót do BARF ogólnie- pytania i odpowiedzi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron