Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Sapie, oddycham

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

Sapie, oddycham

Postprzez Mamunka » Wt maja 12, 15 18:29 pm

Witam, nazywam się Mamunka i moi opiekunowie bardzo się niepokoją moim zachowaniem sapie i dosyć szybkim tempie oddycham. Mam też problem z chodzeniem kuleje, byłam dzisiaj u weterynarza ale weterynarz nic nie stwierdził tylko lekką ranke na tylnim kopytku która jak stwierdził dobrze się goi. Wczoraj zostałam odebrana ze schroniska z 8 miesięcznego pobytu i byłam na bardzo długim spacerku ale w dalszym ciągu nie wiem czy to wina tego.Jeżli mógłbym któs pomóc proszę. :>

Załaczam wideo
http://videobam.com/ndMTN

Mamunka
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt maja 12, 15 18:21 pm

Re: Sapie, oddycham

Postprzez viva » Wt maja 12, 15 21:02 pm

Moim zdaniem brak kondycji. Nie forsuj jej. Na początku krótsze spacery. Pies ze schroniska dużo nie chodził i to są takie efekty.
viva&Gebo&Bipi
Avatar użytkownika
viva
Pomocny wiedzą: 2
Pomocny wiedzą: 2
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr lip 05, 06 22:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sapie, oddycham

Postprzez Karin » Wt maja 12, 15 21:49 pm

Mamy coraz cieplejsze dni. Ja przez zimę myślałem że moja bunia się kończy ale razem z wiosna przyszła chęć do przebywania na dworze i zabawy. Też uważam że zasiedziały bull to bull bez kondycji nie ma się co martwić jeżeli w ciągu miesiąca nie nabierze kondycji to można jej zrobić badania na serducho czy stawy - ale na to nie do zwykłego veta a do bardzo dobrego. Bullki dość szybko się męczą ale jak już się rozbawią to przeważnie nam nie starcza sił.
Pozdrawiamy Karina, Bolek "Bolas" i nasza AZUMI
Avatar użytkownika
Karin
Pomocny wiedzą: 1
Pomocny wiedzą: 1
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pt paź 30, 09 16:17 pm
Lokalizacja: Żory

Re: Sapie, oddycham

Postprzez TerrorZone » N maja 17, 15 15:40 pm

To ja może jeszcze podpowiem - suka była w schronie 8 miesięcy czyli przez zimę. W schronie pewnie była na zewnątrz a teraz jest w mieszkaniu. Najprawdopodobniej jest jej po prostu gorąco. Przechodziłam to z każdym moim schroniskowym psem, ale bez obaw, przyzwyczajają się szybko.
Niech ma dostęp do wody i na początek niezbyt forsowne spacery, żeby odzyskała kondychę. Zaczęłabym od takich swobodnych godzinnych spacerów bez smyczy żeby sama regulowała tempo. Teraz także z dnia na dzień jest coraz cieplej to buliki dyszą i sapią. Z powodu ich specyficznego pyska niektóre mogą mieć większą tendencję do sapania. Moja np od czasu do czasu chrapie i jest to też całkiem normalne, a w gorący dzień jak jesteśmy na polach, to zaraz język wisi do ziemi. Zawsze nosze ze sobą miskę i wodę dla niej,po tym jak się napije od razu widać, że język bardziej schowany.

-Terror.

TerrorZone
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt kwi 28, 15 7:47 am



Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości