Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

AZUMI - guz na łapie - (drastyczne zdjęcia)

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

AZUMI - guz na łapie - (drastyczne zdjęcia)

Postprzez Karin » N lut 15, 15 17:29 pm

Witam. Chciałem pokazać jak nasza Azumi poradziła sobie dzielnie z guzem - jak się potem okazało gruczolak gruczołów łojowych. Gula urosła strasznie wielka miała wielkość śliwki mirabelki. Myśleliśmy że jak to u naszej dziuni z atopowym zapaleniem po prostu za jakiś czas zniknie. Rosła w szybkim tempie i nagle się zatrzymała ok 2-3tyg. Nie martwiło nas to tym bardziej że w ogóle nie zwracała na nią uwagi. Oczywiście do czasu zostawiliśmy ją na 20min w domu a to akurat był ten dzień i sama usunęła z narośli skórę - decyzja szybka usunięcie i zbadanie co to.
Ale nie chodzi mi o to by się żalić nad jej losem ale chciałem pokazać jak łapa może się goić.
Guz został wycięty z małym marginesem niestety wystarczająco dużym by nie można było rany zaszyć. Dodatkowo guz częściowo objął zagięcie na łapie więc niezbyt dobre miejsce na szwy. Dostaliśmy opatrunek do ziarninowania skóry - nie wiedziałem że coś tak magicznego istnieje :)
Zdjęcie po 3 dniach od operacji:
Obrazek
Kolejne zmiany opatrunku zakrwawiona rana po czyszczeniu:
Obrazek
Kolejne w odstępach 3-4dniowych tu widać jak skóra narasta na brzegach:
Obrazek
Tu postanowiliśmy troszkę przesuszyć ranę po czym nowy opatrunek:
Obrazek
Obrazek
Sprzed tygodnia - od tego czasu chodzi bez opatrunku. Skórka delikatna na ranie ale został tylko mały strupek po środku:
Obrazek
I dzisiaj:
Obrazek

Koszt plastra śmieszny ok 10zł starczał na 4opatrunki.
Pozdrawiamy Karina, Bolek "Bolas" i nasza AZUMI
Avatar użytkownika
Karin
Pomocny wiedzą: 1
Pomocny wiedzą: 1
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pt paź 30, 09 16:17 pm
Lokalizacja: Żory


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron