Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Omdlenia

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

Omdlenia

Postprzez leprikon » Wt wrz 30, 14 10:41 am

Dzień dobry chciałbym prosić o poradę w sprawie omdleń mojego psa.Mam bullteriera wiek 7 lat 9 miesięcy.Pierwszy raz omdlenie nastąpiło w niedzielę rano na spacerze a wczoraj wieczorem miało miejsce kolejne omdlenie poprzedzone krótkim kasłaniem i może podnieceniem lub radością na widok innego psa.Zauważyłem że szybciej się męczy, wolniej wchodzi na pierwsze piętro.Częste pomrukiwania takie (chrumkania)W niedzielę rano nastąpiło to po krótkotrwałym wysiłku fizycznym podskoczył kilka razy do patyka.Bardzo proszę o radę co mam robić w tej sytuacji.

leprikon
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt wrz 30, 14 10:39 am

Re: Omdlenia

Postprzez Kasia » Wt wrz 30, 14 16:25 pm

Muszę Cie zmartwić. Moja 10-letnia sucz też tak ma. Po badaniach u weta zdiagnozowano znaczne powiększenie serca na skutek niewydolności. Ma przesunięcie tchawicy - skutek powiększenia serca. Mdleje po każdym nagłym wysiłku. Nawet gwałtowny zeskok z fotela wystarczy. Gorzej jest w czasie upałów. Nawet potrafi się posikać w czasie utraty świadomości.
Toteż idź jak najszybciej zrobić komplet badań. Można poprawić jakość życia psa, wyleczyć się nie da. Ja leków nie daję. Już przerabiałam taki przypadek u mojego jamnika. Był leczony a choroba i tak postępowała. Tylko pilnuję, żeby się nie forsowała, skończyły się spacery, został ogród. Nie ma rzucania zabawek. Sama sobie dozuje wysiłek.
Tekla i ja

Kasia
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 313
Dołączył(a): Cz lip 20, 06 9:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Omdlenia

Postprzez leprikon » Pt paź 03, 14 17:23 pm

To jednak choroba serca :(

leprikon
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt wrz 30, 14 10:39 am

Re: Omdlenia

Postprzez anis » Pn maja 03, 21 10:56 am

Jakiś czas temu trafiłam na bloga https://www.zwrotnikraka.pl/ i powiem wam, że jest on naprawdę wart uwagi. Mało gdzie można dowiedzieć się tylu informacji o raku.

anis
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn gru 07, 20 18:14 pm



Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron