Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

vetmedin 5mg

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

vetmedin 5mg

Postprzez anazuzana » Wt maja 28, 13 9:02 am

Witam,

niestety mam chorego psa i muszę podawać mu lek vetmedin 5 mg. Wiąże się to ze sporymi kosztami bo 1 tabletka kosztuje ok 2,5-3 zł u weta a dostaje 2 dziennie (nie ma odpowiednika ludzkiego). Jeżeli ktoś słyszał, ze jest u niego taniej albo ma namiar na dostawce bardzo proszę o kontakt. Wiem, że można taniej ściągnąć z zagranicy ale tematu jeszcze nie ogarnęłam bop sprawa z nowym lekiem wyszła wczoraj :(
Lekter po skończeniu 1 roku miał wykonane rutynowe badania i niestety wyszło, ze ma szmery w sercu. Po badaniu okazało się posiada wadę wrodzoną serca która dopiero teraz się ujawniła - dysplazję zastawki dwudzielnej. Nie zamyka się prawidłowo przez co serce ciężej pracuje i pies szybciej się męczy, raz nam zemdlał :( dostaliśmy diagnozę, że max 3-4 lata będzie z nami :cry: co prawda zdarza się dłużej ale lepiej się nie nastawiać. Na szczęście pies jest radosny i w ogóle po nim nie widać, ze jest chory. Stwierdziliśmy że wolimy mieć szczęśliwego psa przez dwa lata niż 4 smutnego i sfrutrowanego na smyczy ( zalecenie mocne ograniczenie ruchu). Od ok 7 miesięcy dostaje ludzkie leki, które regulują pracę serca niestety wczoraj powtórzyliśmy kontrolnie echo serca i okazało się że ma dodatkowo problem z kurczliwością serca i stąd zalecenie na dodanie nowego leku.

Będę wdzięczna jeżeli popytacie się w swojej okolicy, dzięki :D

anazuzana
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): Wt sty 03, 12 16:18 pm

Re: vetmedin 5mg

Postprzez Kasia » Wt maja 28, 13 20:04 pm

Psiak mojej córki, juz starszy, miał podobną diagnozę i dostał vetmedin. Brał jakiś czas ale dostawał ostre zapalenie jelit, którego wczesniej nikt nie obserwował. Weci leczyli zapalenie i dziwili się, skad tak często. Dopiero ja doczytałam się w angielskiej ulotce, ze to powikłanie po vetmedinie. Podobno nieczeste i w polskiej ulotce tego nie ma. Sama zarządziłam koniec brania leku. Pies czuje się dobrze, jelita w porządku i serce nie dokucza, co nie znaczy, że zdrowe. Bryś sam sobie reguluje na spacerach wysiłek fizyczny, jest zadowolony z życia i radosny. A potem inny weterynarz powiedział, że jednak jest jakiś polski odpowiednik. Niestety córka nie zapisała nazwy bo Bryś brac nie musi, przynajmniej na razie.
Tekla i ja

Kasia
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 313
Dołączył(a): Cz lip 20, 06 9:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: vetmedin 5mg

Postprzez anazuzana » Śr maja 29, 13 8:41 am

mi wet powiedział, ze 1/100 psów ma rozwolnienie. On bierze ludzie leki na serce ale dodatkowo trzeba wzmocnić kurczliwość serca. Będę szukała.
Też jestem dobrej myśli i mocno wierzę, że będzie z nami długo :D

anazuzana
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): Wt sty 03, 12 16:18 pm

Re: vetmedin 5mg

Postprzez rob33rt » Śr maja 29, 13 20:09 pm

u mojego nikosia tez stwierdzono niewydolnosc serca dr Maciej Staszczyk przypisal mu lek o nazwie cardisure 5mg zamiennik vetmedin za 100 tab zaplacilem u dr Gruszki 167zl tez daje mu 2 dziennie.

rob33rt
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn maja 20, 13 19:44 pm

Re: vetmedin 5mg

Postprzez anazuzana » Wt cze 04, 13 11:37 am

dzięki za info, będę dzwoniła do veta z pytaniem czy może być :P zawsze to trochę taniej :)

anazuzana
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): Wt sty 03, 12 16:18 pm



Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron