Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Dziwny "worek z wodą/substancją" pod szyją

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

Dziwny "worek z wodą/substancją" pod szyją

Postprzez Ignac96 » Cz mar 14, 13 15:26 pm

Witam, dzisiaj mojej suczce wyskoczył pod szyją blisko klatki taki jak by worek z wodą, jakąś substancją. Oczywiście dzisiaj pojadę do weterynarza ale może ktoś się z tym spotkał i powie mi co to jest. Zdjęcie przepraszam, że nie wyraźne ale nie mam nic innego: http://zapodaj.net/83b3f2adc9485.jpg.html

Ignac96
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 14, 13 15:17 pm

Re: Dziwny "worek z wodą/substancją" pod szyją

Postprzez viva » Cz mar 14, 13 22:14 pm

Zdjęcie za duże i na nim nic nie widać. Mój Gebo miał kilka lat temu takie coś. Najpierw myślałam, że to opuchlizna od ugryzienia jakiegoś owada. Kiedyś spuchł po ugryzieniu przez osę. Pani weterynarz też tak myślała i dała mu leki odczulające, ale ta opuchlizna nie schodziła. Pojechaliśmy z tym na krótkie wakacje, na Hel, myśląc, że po lekach psu przejdzie, a tu jeszcze gorzej było. Pojawiła się gorączka i trzeba było jechać do weta w Pucku. Pies dostał głupiego Jasia i pan wet dokonał cięcia tego worka. Wypłynęła krew z ropą. Zdezynekował to, pies dostał zastrzyki z antybiotyku i zaczął zdrowieć.
Co się okazało, mój piesek bawił się w podgryzanie ze swoją koleżanką bokserką, ona miała brudne zęby i powstało zakażenie i nagromadziła się ropa z krwią. Dwa lata temu miał obrzmiałe łokcie, też od pogryzienia od naszej suki Bipi. Też skończyło się na antybiotyku. Teraz bardzo pilnuję psy jak się tak bawią i spryskuję takie miejsca Octeniseptem.
viva&Gebo&Bipi
Avatar użytkownika
viva
Pomocny wiedzą: 2
Pomocny wiedzą: 2
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr lip 05, 06 22:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny "worek z wodą/substancją" pod szyją

Postprzez Ignac96 » N mar 17, 13 13:11 pm

W pierwszym momencie pomyślałem "pewnie uczulenie" pojechałem do weterynarza i pies dostał coś na uczulenia nic nie pomogło, a pies zrobił się senny i miał gorączkę, zauważyłem, że ma problem z wchodzeniem po schodach. Jak się okazało to jakieś drobne uszkodzenie mięśnia w łapie, a te worki na to była opuchlizna (bardzo dziwnie to wyglądało, a już kilka razy widziałem opuchlizny u mojego psa i żadna nie była podobna).

Ignac96
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 14, 13 15:17 pm



Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron