Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Spondyloza?

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » Pn kwi 16, 12 8:22 am

Nie wiem co się dzieje mojemu bullkowi. Dziś ok. 7 rano strasznie zaczął sapać, dyszeć. Obudziłam się i popatrzyłam na Niego - nie wyglądał najlepiej. Widać, że ma jakiś problem ze wstawaniem, chodzeniem - jakby paraliż tylnych łap. Zniosłam Go z łóżka, stał w jednej pozycji z 10/15 min. Potem przeszedł kawałeczek do innego pokoju z wyraźnym trudem i bardzo pomału. Po czym położył się delikatnie na brzuchu. Teraz leży na boku z wyciągniętymi łapami już od 1,5h... Mówię do Niego, ale nie reaguje za bardzo, zawsze gdy mówiłam "na pole" zrywał się na równe nogi, dziś nic:(, więc się nie załatwił jeszcze. Dzwoniłam do weta, ale nie może do nas w tej chwili przyjechać, dopiero po 15. Nie wiem co mam robić, czy wpakować psa do auta i go zawieźć do lecznicy czy czekać. Teraz śpi, a raczej drzemie. Czytałam temat z "bolącym tyłem", gdzie ktoś pisał, że pies miał podobny problem. Natomiast ktoś inny wypowiadał się, że to był zatkany gruczoł. W sumie dwa razy poczułam dziwny smrodek :/ Bardzo się martwię. Bullek ma 5 lat.
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Spondyloza?

Postprzez ex se natus » Pn kwi 16, 12 9:03 am

zapakowałabym psa do samochodu i już bym była u weta
Avatar użytkownika
ex se natus
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 490
Dołączył(a): Cz lip 06, 06 7:45 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Spondyloza?

Postprzez viva » Pn kwi 16, 12 9:21 am

Mój pierwszy bull miał spondylozę i żył 14 lat, ale od wieku 6 lat był na lekach homeopatycznych. na początku jak stwierdzono, po prześwietleniu, dostawał sterydy, potem środki przeciwbólowe. Jak go bolało, to nie mógł leżeć, kładł się i co 10s. wstawał, tak go bolało. Dopiero po zastrzyku p.bólowym mógł się położyć. Do końca zycia podawałam mu leki homeopatyczne i dobrze egzystował i tylko czasem , ale rzadko zdarzały sie silniejsze bóle.
viva&Gebo&Bipi
Avatar użytkownika
viva
Pomocny wiedzą: 2
Pomocny wiedzą: 2
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr lip 05, 06 22:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » Pn kwi 16, 12 12:01 pm

Wróciliśmy od weta. Dostał leki i śpi już. To coś właśnie z kręgosłupem. Napiszę później, bo do roboty muszę lecieć :( Na szczęście ma mi kto zostać z psem i go pilnować.
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Spondyloza?

Postprzez Kasia » Pn kwi 16, 12 16:44 pm

Tekla ma 8 lat, ale już od 2 mniej więcej raz w roku ma taki dzien, że nie może nawet wskoczyć na fotel i źle chodzi po schodach. Zazwyczaj po intensywnej zabawie w ogrodzie czy parku. To chyba podskoki jej szkodzą. Na szczęście po dniu odpoczynku i leżenia wszystko wraca do normy. Uważam to za "błędy konstrukcyjne" bulowatych. Mocne umięśnienie i cieżar powoduje podatność na mikrourazy kręgosłupa. Z wiekiem jest gorzej co zrozumiałe.
Tekla i ja

Kasia
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 313
Dołączył(a): Cz lip 20, 06 9:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » Pn kwi 16, 12 21:49 pm

Ja już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Wieczorem pies jak nowo narodzony, oczywiście pilnuję go. Teraz położył się już spać, ale musiałam pohamować dziada, bo energia go roznosiła. Wet stwierdził, że to właśnie jakieś mikro uszkodzenia w odcinku kręgosłupa - czy to jest ta spondyloza, nie określił dokładnie. Natomiast powiedział, że pies jest za gruby - no jest trochę:/ Mam dość wysokie łóżko, na które pies wskakuje... i strzeliło pewnie. Ale kurde z drugiej strony, ktoś pisał w innym wątku, że pies miał tak przy zatokach około odbytowych. A mój coś capi właśnie, puszcza bąki niemiłosierne...ogólnie śmierdzi jakoś:| No nic, wet ma być jutro u nas-zobaczymy.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie:)
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Spondyloza?

Postprzez Kasia » Wt kwi 17, 12 21:33 pm

Spondyloza to raczej nie jest, bo to postepujące zwyrodnienie kregosłupa i nie mija tak szybko. Mój prawie ON miał, nawet sterydy nie pomogły, sparaliżowało go ale miał 14 lat.
Tekla i ja

Kasia
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 313
Dołączył(a): Cz lip 20, 06 9:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » Śr kwi 18, 12 17:45 pm

Pies czuje się dobrze, wczoraj miał jeszcze zastrzyk z witaminą B6 i przez 4 dni ma tabsy przeciwzapalne. Pewnie w nocy skoczył na łóżko i go łupło - ma lekką nadwagę :/ No, ale już z tym walczymy. Zobaczymy co dalej będzie...
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » Cz gru 13, 12 15:42 pm

Niestety mój bullik znowu nie może chodzić. Obawiam się, że to jednak spondyloza. Czekam na weta zaraz ma przyjechać z wizytą. Potem zrobimy rtg. Mój bullik ma skończone 6 lat w październiku. Wczoraj intensywnie biegał, skakał. Zresztą wiecie jakie bullki są...i pod wieczór kulał, a dziś już nie wstał. Noszę go na rękach na siku, kupę...delikatnie, żeby nie uszkodzić. Lewą tylną nogę ma sztywną bardzo, ale na polu podnosi ją. Je normalnie, pije też - ogólnie apetyt zachowany. Gdy pojawiają się mocne bodźce zewnątrz jest w stanie wstać, zaszczekać i bronić terytorium. Kontroluje też czynności fizjologiczne. Daje znać, że chce siku/kupu i czeka, aż będzie na polu.

Viva jeśli czytasz proszę podaj nazwy tych leków homeopatycznych - proszę. Zrobię wszystko, żeby Mu tylko ulżyć i pomóc, aby normalnie funkcjonował.
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Spondyloza?

Postprzez viva » Cz gru 13, 12 16:58 pm

Już ci napisałam na priva, to był ZEEL f-my Heel. Nie pamiętam, czy jeszcze to nie był Traumeel.
viva&Gebo&Bipi
Avatar użytkownika
viva
Pomocny wiedzą: 2
Pomocny wiedzą: 2
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr lip 05, 06 22:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » So gru 15, 12 16:16 pm

Dzięki jesteś Kochana !! Zaraz zapoznam się z tymi lekami.
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Spondyloza?

Postprzez OLKAiDEXTER » Cz paź 16, 14 16:49 pm

No i znowu mamy problem, ale nie z kręgosłupem a z opuszką u lewej łapki - dokładnie ze śródstopiem. Weci rozkładają ręce. Dziś mały miał robione rtg - nic nie wykazało, żadnych zmian w tej łapie zarówno w kościu, jak i opuszka nie rzucała cienia... Pies się nie daję dotknąć w to miejsce - staje się agresywny, piszczy przy każdej próbie dotkniecia i zbadania. Nic nie ma tam wbitego. Opuszka jest zrogowaciała - to jedynie co. Test wiązadeł wykonany - wszystko ok...jakieś tam fachowe określenia mam w karcie napisane przez weta i jest ok (nie mogę teraz przeczytać tego i przepisać, gdyż jestem w pracy). Nawet, gdy został podany mu lek znieczulająco-uspkajający, gdy lekaarz oglądał, naciskał na opuszkę/sródstopie pies wzdrygał, pojękiwał! Czy to może być bakteryjne zapalenie? Może ktoś miał z tym doczynienia - nie wiem co mam robić, 2 dni był spokój - po wizycie u lekarza, mimo iż pies nie dostał żadnych środków przeciwbólowych. Dziś znowu jest osowiały, podkula łapkę.Dostaje Arthroflex plus, a wcześniej preparat z kwasem hialuronowym. Jak ma silny bodziec w postaci innego psa, to skacze, goni, a tak to leży, śpi... Proszę o pomoc. Jestem zdecydowana umówić się na wizytę nawet w innym mieście - województwie. Pieniądzę też nie grają roli.
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS



Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron