Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Bulterier a agresja?

dział dla pytających przed zakupem bula :)

Bulterier a agresja?

Postprzez kacprozo » Pn lut 13, 12 10:27 am

Witam.
Mam bardzo wielki dylemat. Bardzo chciałem od dziecka mieć Bula:) jednak dopiero teraz jak mieszkam z żonom mam taką możliwość, jednak pojawia się tu mały problem ponieważ mija żona zna tylko Bule z nagonki MORDERCY itp :mrgreen:, che suczkę bula do domku by dać jej miłość i dobry dom jesteśmy spokojnymi osobami i chcemy pieska kanapowego przytulasa :-P , wiem że dużo zależy od wychowania i dla tego chce pieska kształtować od małego, moja żona boi się psów obcych i nie wiem czy pies tego nie wykorzysta przeciw niej tylko co innego pies na ulicy a co innego pies chowany od małego z nami.
Żona boi się o zgrozo że pies nas w nocy może zagryść :mrgreen: , chce pieska wychować dla nas na spokojnego kanapowca do zabawy spacerów i do dzieci które w przyszłości na pewno się pojawią:)
Czy jest to dobra decyzja jako właściciele buli macie pieski w domach z dziećmi i jest ok PROSZĘ O RADĘ!!!!
Zastanawiam się nad Bulem standardowym albo mini którego w takim wypadku wybrać???

kacprozo
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lut 13, 12 10:25 am

Re: Bulterier a agresja?

Postprzez Karin » Pn lut 13, 12 13:52 pm

To w głównej mierze od ciebie zależy co z niego wyrośnie. Bull kanapowy? Razem z nim kupuj nową kanapę bo jedna wam 3 a co dopiero z dziećmi nie wystarczy. Bulki są kochane ale trzeba mieć dużo dla nich czasu i 2 razy więcej energii. Zapomnij że wrócisz skonany z pracy ochrzanisz pasa że ma spadać bo nie masz siły. Zacznie się godzina świni i w najlepszym wypadku pies dla rozładowania energii będzie chodził po ścianach. Pamiętaj że to ok 25-30kg żywej miłości i raz tyle energii. To on zdecyduje kiedy dość zabawy a nie ty.
Jeżeli żona nie zdecydowana to przyjedźcie na spotkania bullowe gdzie hasają sobie wspólnie. Porozmawiacie z innymi to się więcej dowiecie na bieżąco.
Tu moja Azumi w przedszkolu na zajęciach z dogoterapii. Niestety tak je pokochała że musiałem ubić kilka sztuk i trzymam w zamrażalniku ;)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiamy Karina, Bolek "Bolas" i nasza AZUMI
Avatar użytkownika
Karin
Pomocny wiedzą: 1
Pomocny wiedzą: 1
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pt paź 30, 09 16:17 pm
Lokalizacja: Żory

Re: Bulterier a agresja?

Postprzez viva » Pn lut 13, 12 17:30 pm

Ja już od razu widzę problem. Co będzie jak weźmiecie pieska, odchowacie go i urodzi się wam dziecko. Scenariusz jest zazwyczaj taki: małżonka zaczyna się bać o dziecko, a jeszcze życzliwi (np. teściowe i ciotki) podpuszczają , oddajcie psa, bo zagryzie dziecko. W rezultacie pies ląduje w schronisku, w najlepszym razie dostaje się pod opiekę fundacji SOS bullterier. Było kilka takich przypadków.
Żona nie może bać się psa. Karin dobrze radzi, najpierw spotkajcie się z właścicielami bulków, na wystawie lub w najbliższej okolicy. Spotkanie są organizowane w kilku miehjscach w Polsce, a info znajduje się dziale Bullarnia
viva&Gebo&Bipi
Avatar użytkownika
viva
Pomocny wiedzą: 2
Pomocny wiedzą: 2
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr lip 05, 06 22:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bulterier a agresja?

Postprzez Kasia » Pn lut 13, 12 17:40 pm

Jak chcecie kanapowca to nie bula a przynajmniej nie od szczeniaka, bo będzie problem z wychowaniem. Są psy z fundacji SOS Bulterierom i tam można wziąć psa o sprawdzonej psychice, już odchowanego, zaprzyjaźnić się z nim przed adopcją. Albo psiaka ze schroniska - coś małego na kanapę i pomóc przy okazji jakiejs bidzie.
Tekla i ja

Kasia
Pomocny wiedzą: 4
Pomocny wiedzą: 4
 
Posty: 313
Dołączył(a): Cz lip 20, 06 9:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulterier a agresja?

Postprzez Karin » Pn lut 13, 12 19:00 pm

Jeżeli nie zależy wam na psie wystawowym i rodowodowym to Kasia ma bardzo dobry pomysł. Ale mimo wszystko najpierw przekonaj żonę potem cały świat będzie otwierał się przed tobą jak przed Mojżeszem morze w szczególności jak idzie się w tłumie z nim na smyczy :)
Pozdrawiamy Karina, Bolek "Bolas" i nasza AZUMI
Avatar użytkownika
Karin
Pomocny wiedzą: 1
Pomocny wiedzą: 1
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pt paź 30, 09 16:17 pm
Lokalizacja: Żory

Re: Bulterier a agresja?

Postprzez Sebek » Pn lut 13, 12 22:56 pm

Ja mam 4 miesięcznego szczeniaka i urwanie głowy z nim. natomiast znajoma miała dwa bule już odchowane i powiem Ci że były bardzo pozytywnie nastawione na zabawy z małymi dziećmi. moja sunia też lubi bawić sie z dziećmi do upadłego. najlepiej porozmawiaj z kimś z twojej okolicy kto ma Bule i oni powiedzą ci więcej szczegółów na te tematy które cie interesują. Pozdrawiam z Zochą
Avatar użytkownika
Sebek
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn lut 06, 12 6:42 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała



Powrót do Pytajnik czyli zielono mi :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron