[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Bulterier Forum • Zobacz wątek - Reakcja ludzi na bula??????
Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Reakcja ludzi na bula??????

dział dla pytających przed zakupem bula :)

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez Agniecha » Cz gru 16, 10 21:04 pm

Wsiadłam dzisiaj do windy razem z sąsiadką i jej koleżanką.
Sąsiadka mówi "nie bój się, zalizałaby Cię na śmierć". Moja oczywiście pchała się i próbowała wyłudzić jakieś przytulasy.
Jak wychodziły z windy to usłyszałam "pierwszy raz mnie taki pies polizał" ;) Oczywiście wszystko tak mega pozytywnie.
Godzinę później wracałam ze spaceru i szła na przeciwko kobieta. Moja buła uwielbia wchodzić pod nogi i widzę, że chce wleźć tej kobiecie więc szybko smycz skracam i mówię "nie właź pod nogi". A kobieta wyskoczyła w bok, w śnieg i się zapowietrzyła i coś próbuje powiedzieć "prze.. mu.. ka ... niech... tak.. nie!" :crazy: "tak, tak już od gryzie pani nogę".
Czasem aż trudno mi się pozbierać jak ludzie myślą stereotypami, niektórzy myślą, ze wystarczy przejść obok lub pomyśleć a już pies do gardła się rzuca.
Avatar użytkownika
Agniecha
Bulomaniak 2
Bulomaniak 2
 
Posty: 359
Dołączył(a): Cz wrz 23, 10 12:18 pm
Lokalizacja: Reprezentacja 71

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez agusia_cch » Pt gru 17, 10 9:50 am

heh :D chodnik odsniezony na pooltora metra (mini-traktorkiem ;) ) ide z psem, laska widzac nas, wchodzi w snieg, to nic ze ma go do kolan i z zakupami ledwo idzie... pies zero reakcji ;)

dwa tygodnie temu... wchodze do klatki i na dole stoi kobieta z 2dzieci i torbami i mowi do nas, ze slyszala, ze tu takie ladne pieski mieszkaja... :mrgreen: chcieli sie przywitac, najpierw pozwolilam dzieciakom Zare, a Pani rowniez Snoopka poglaskac. Zara w 7 niebie tak kocha dzieci wylizala je cale :lol: Snoopek sie rozluznil i dzieci rowniez go glaskaly bez zadnej negatywnej reakcji. Panstwo sie wprowadzili. :D

wtorek, wracam ze spaceru przed blokiem nowi sasiedzi, oczywiscie musieli sie przywitac, jednak Snoopek byl bez humoru, wiec frajde miala tylko Zara:) szalenstwo :mrgreen: chlopiec (ok 6 lat) chcial najpierw zabrac Zare do siebie, a pozniej jak mama mu nie pozwolila to isc z nami :mrgreen:

a ludzie jak przechodzili to malo na drzewa i slupy nie wpadali :lol:

agusia_cch
 

Re:

Postprzez Huskowa » N mar 27, 11 19:12 pm


Huskowa
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N mar 27, 11 19:09 pm

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez OLKAiDEXTER » So kwi 02, 11 20:26 pm

My ostatnio mamy nie miłe spotkania z ludźmi, ale nie chce mi się tego opisywać ... ludzie to debile, nie wszyscy ale większość :]
Pies miał kaganiec ubrany, a baba krzyczy na mnie gdzie ma kaganiec - zgłupiałam ... ogólnie zaatakowała mnie i skończyło się ostrą wymianą zdań, myślałam że jej przywalę...a na co dzień jestem bardzo zrównoważona.
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez Agniecha » So kwi 02, 11 21:26 pm

Stałam ostatnio pod warzywniakiem z psem i bratanicą. Moja mama była w środku. Nagle zjawiła się kobieta i do mnie z tekstem
"a pies to nie powinien być na smyczy?" :shock: :? patrzę jak na idiotkę, bo pies jest na smyczy :lol: zauważyła i szybko dodała
- "pies nie powinien być w kagańcu?"
- "nie"
- "Nie?!"
- "Nie!"

Nagle pojawiła się moja mama i już chyba sama jest zirytowana tymi ludzmi i wystrzeliła "a ta o co się przypieprzyła?!" :lol: "o psa, że znów chodzę bez smyczy" :lol:


Dzisiaj mnie trochę zirytował facet u weterynarza. Wchodzę, a tu w poczekalni siedzi koleś z babką. Jeden kot w transporterze, a drugi na rękach i widać, że chętnie by sobie gdzieś polazł.
I zaczyna się gadka
F(acet): a ten pies to nie powinien mieć kagańca?
J(a): nie, czemu?
F: Czy ja się mylę?! - z wielkim oburzeniem
J: najwyraźniej
F: to bulterier?!
J: tak
F: czyli jest niebezpieczny
J: nie ma psa na liście, pies nie jest agresywny, więc nie mam obowiązku.
F: Wszystkie duże psy powinny być prowadzane na smyczy
K(obieta): (zwracając się do mojego psa): co? zjadłbyś kotka?
J: bez obaw, nie lubi kotów. Długo się gotują i wchodzą między zęby
:shock:

Facet od razu odpalił internet w komórce i zaczął szukać czegoś.. :lol: pewnie listy ras. :lol:
Avatar użytkownika
Agniecha
Bulomaniak 2
Bulomaniak 2
 
Posty: 359
Dołączył(a): Cz wrz 23, 10 12:18 pm
Lokalizacja: Reprezentacja 71

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez OLKAiDEXTER » N kwi 03, 11 15:09 pm

Hehehe no to tak jak u nas z tym kagańcem było :) Raz go wtedy mu ubrałam - w sumie to nie wiem co mi do głowy strzeliło, ale zgubiliśmy go w ten sam dzień :D
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez LeLa » Pn kwi 04, 11 14:18 pm

Ale czasami te złe reakcje na bulle są początkiem czegoś nowego. Pierwszą 'świnię' zobaczyłam w wieku 11 lat na ulicy (jaki ten pies był brzydki, jakie ja o nim historie słyszałam to głowa mała :D ). Wróciłam do domu i zaczęłam myśleć... przecież w mojej psiej gazecie czytałam, że nie ma złych psów, to dlaczego ten pies morduje wszystko co żywe? :632: Jak się dorwałam do gazet z opisem rasy, to tak mnie wciągnęło, że parę dni później pobiegłam po książkę, najpierw o terierach typu bull ogólnie, następna była typowa o bullach. I wpadłam jak śliwka w kompot :676: Bullterriery to czworonożne cuda, zarówno pod względem osobowości jak i wyglądu. Także rozmyślenia dziecka spowodowały dożywotnią miłość do rasy :D

LeLa
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn kwi 04, 11 14:01 pm

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez OLKAiDEXTER » Pn kwi 04, 11 19:31 pm

Lela u mnie było tak samo, tzn. ja zobaczyłam pierwszy raz bulle na wystawie w wieku 6 lat i zakochałam się !! Moi rodzice nigdy nie mówili, że to brzydkie psy, również się im podobały a już nigdy z ich ust nie usłyszałam, że to agresywne i mordujące zwierzęta - dziękuje im teraz za to, że miałam (mam nadal) takich mądrych rodziców. Oni zawsze tłumaczyli mi, że nie ma złych psów, że to właśnie ludzie tylko tak mówią...itd.:) Bo jak słyszę co ludzie opowiadają na temat tej rasy to mnie krew zalewa, tyczy się to wszystkich TTB.
Dzisiejsza historia z przed dwóch godzin: Mykam sobie z moim na działkę - ogarnąć trochę tam, od razu z zajęć, taka zmęczoną i... idzie BABSZTYL z mężem. Babsztyl do męża: ale paskudne są te psy, okropny pysk - z 3 razy powtórzyła, żebym usłyszała. Mąż nic. Akurat ich wymijamy, ona jeszcze raz. Na co ja: niech pani spojrzy na siebie - nie wytrzymałam. Na co babsztyl obruszył się, mąż nic. Zaczęło się...że na pewno kogoś już pogryzł itd., że jak można taką paskudę hodować, odpowiedziałam najpierw, że to tylko takie stereotypy, że jak nie poznała rasy to dlaczego się wypowiada, że takie komentarze może sama dla siebie zachować a nie 3 razy powtarzać specjalnie, żebym usłyszała - spokojnie chciałam z nią rozmawiać, ale się nie dało. Więc na jej poziom musiałam zejść typu: sama chyba się hoduje, że sport by się jej przydał, że ciemnogród, żeby kupiła lustro, bo też straszy ludzi swoim wyglądem :] Na co ona: że ja nie lepiej wyglądam hahaha myślałam, że padnę. Zaczęłam się śmiać i poszłam z moim paskudnym agresywny psem :) A facet nic - współczuje takiej żony, męża też. Ta baba była taka prostacka, "chamica ze wsi" dosłownie - nie obrażając ludzie ze wsi, normalnie się zachowujących, prostych a nie prostackich. Poniosło mnie, bo wcześniej nie reagowałam a teraz mi się to zdaża:/ a tak to zeszłam na jej poziom. Dodam, że do mojego taty albo narzeczonego to nikt się nie odzywa, jak prowadzą psa, albo mój prowadzi swoją amstaffkę i mojego. A do mnie jak tylko widzą, mała kobitkę o jasnych włosach to ....ale to tylko kobiety ! Chyba zazdroszczą mi jednak hehehehe. :lol:
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez Agniecha » Pn kwi 04, 11 21:16 pm

Wczoraj wracałam ze spaceru z psem i mamą. My trawnikiem a grupa ludzi ( w sumie to dwie rodziny) chodnikiem. I słyszę rozmowę:
-Ty jaka to rasa?!
- No jak jaka! Amstaf!

I mówię do mamy cicho, żeby nie słyszeli "słyszałaś? Mówią, że Ziva to amstaf :lol: ", a mama się odwraca i do nich "amstafa, żeś widział!." :oops: :lol:
Avatar użytkownika
Agniecha
Bulomaniak 2
Bulomaniak 2
 
Posty: 359
Dołączył(a): Cz wrz 23, 10 12:18 pm
Lokalizacja: Reprezentacja 71

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez LeLa » Wt kwi 05, 11 9:51 am

Czyli słowa, że jak poznasz bulteriera, to albo się zakochasz na zawsze albo znienawidzisz się sprawdzają ;) Ale wyjście z psem, jakiejkolwiek rasy na spacer w mieście to wyzwanie. Ja będąc ze swoją półroczną bernardynką w upalny dzień na szybkim spacerze, usłyszałam że takiemu psu trzeba kaganiec zakładać, bo jak to tak...! Na co ja, że to pani powinna założyć sobie kaganiec z taką niewyparzoną mordą, a mój pies to jeszcze szczeniak. Tak samo kiedy dziurą w płocie wybiegł jakiś kundel ,trzymany całe życie w zamknięciu, ujadając na prawo i lewo- Bella oczywiście ze szczęścia że się pobawi zaczęła podskakiwać co w wykonaniu takiego psa sprawia że ludzie dookoła uciekają... zaraz wybiegła właścicielka jazgota z wrzaskiem, żebym wzięła tego psa i sobie stąd natychmiast szła (na normalnej ulicy), jakby to mój pies uciekł mi z ogrodu.... Także egoizm i głupota się szerzy, nawet z bernardynem spacerować nie można, chociaż teoretycznie rasa jest sympatycznie przyjmowana przez społeczeństwo. Mogę sobie tylko wyobrazić jak na ludzi dodatkowo działa wygląd bulla, bo jeszcze swojego własnego nie nabyłam :636: - ale już się nie mogę doczekać pierwszego spaceru ze swoim 'prosiakiem' :676: z resztą każdy głupi komentarz jest rekompensowany dumą z posiadania bullprzyjaciela, czyż nie? :676:

LeLa
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn kwi 04, 11 14:01 pm

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez OLKAiDEXTER » Śr kwi 06, 11 19:54 pm

Ja się nigdy nie odkocham od Bullów :) To prawda, że spacer w mieście to wyzwanie..., my szybko omijamy ruchliwe ulice i biegniemy na rzekę, wały ... ostatnio do drugiego miasta tymi wałami zaszliśmy :) Psy były tak wymęczone..., że jak wpadły do domu, to był już koniec.
Mnie irytują takie komentarze typu jaki brzydki pies, mam ochotę odpowiedzieć: ty też urodą nie grzeszysz. Mimo iż mi nie podobają się rasy typu york, maltańczyk itp. to nie komentuje tego właścicielom tych piesków. Taką opinię zostawiam dla siebie, po co na prawo i na lewo komentować...każdy ma inny gust przecież.
Za to na wczorajszym spacerze zatrzymał się przy nas dziadzio z dwoma 1,5 rocznymi bliźniakami, było bardzo miło miło, pan się w ogóle nie bał, dzieciaki to samo :)
' Once a Bullterrier, always a Bullterrier !! '

'Dobry bądź dla zwierząt
One też kochać ciebie chcą'

Dexterek :*
Avatar użytkownika
OLKAiDEXTER
Bulomaniak 3
Bulomaniak 3
 
Posty: 682
Dołączył(a): N mar 08, 09 10:56 am
Lokalizacja: NS

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez Gabriela » Cz kwi 14, 11 14:51 pm

Moi rodzice mówili, że bulterier jest "dla koneserów" lub, że to "piękny, ale nie ładny piesek" i taki "mało psi"... aż poznali Vegas i zakochani w niej po uszy wszystkim znajomym opowiadają, jakie to cudowne psy.

Ja regularnie słyszę, że ten brzydki pitbul jak urośnie będzie zagryzał, ale co się dziwić. Żal mi tych ludzi, bo nie wiedzą, nie posłuchają tylko latami im wmawiano, że amstaf i bulterier to ten sam pitbul co ma ścisk szczęki 5 ton, a o istnieniu staffika to w ogóle nie wiedzieli i ja ich "rozumiem" w sensie takim, że gdybym się rasą nie interesowała, to kto wie, może też bym uwierzyła w te legendy? Ja moich sąsiadów przekonuję, na ulicy odpowiadam na pytania etc i daję im czas się ze stworem oswoić. A dzieci uwielbiają bule i szkoda, że rodzice uczą ich się bać :/
Avatar użytkownika
Gabriela
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 86
Dołączył(a): Pn paź 04, 10 14:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez Agniecha » Cz kwi 14, 11 16:16 pm

We wtorek wracałam od weterynarza i gruba po głupim jasiu się wlekła. Idzie za mną dwóch facetów ok 30 i słyszę jak jeden mówi do drugiego "to ten pies co ma tonę uścisku" :lol:
Wyprzedzają mnie i pada pytanie "a ten piesek to duży ma uścisk szczęk?" - "w porównaniu do krokodyla nogi nie urywa" :wink:
Avatar użytkownika
Agniecha
Bulomaniak 2
Bulomaniak 2
 
Posty: 359
Dołączył(a): Cz wrz 23, 10 12:18 pm
Lokalizacja: Reprezentacja 71

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez sebastiandub » N kwi 17, 11 21:10 pm

najfajniej mieć miniaturę..biega sobie na spacerze luzem,podbiega do ludzi..a oni do mnie:ale ładny szczeniaczek,ale ona duża urośnie,nie?ja zawsze na to:taaak...malutka jeszcze jest,ale będzie kiedyś duża.a oni:no właśnie,szczeniaczek taki wesoły
i mam za kazdym razem śmiech...i zero problemów :lol:
białe bulteriery są kalekami tak naprawdę. Wystarczy byle co i chorują.
dorosle ASTy z calym uchem nie podobaja mi sie! Pit z calym uchem - nie mam nic przeciwko, lecz AST to juz nie 'to'.
Avatar użytkownika
sebastiandub
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 154
Dołączył(a): Wt wrz 07, 10 10:11 am

Re: Reakcja ludzi na bula??????

Postprzez Gabriela » N kwi 17, 11 21:17 pm

To prawda, że mini wzbudza "ooooooo" bardziej ;) Chociaż Ci co nie wiedzą, że to mini to mówią "a jak urośnie będzie taka brzydka"
Avatar użytkownika
Gabriela
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 86
Dołączył(a): Pn paź 04, 10 14:09 pm
Lokalizacja: Warszawa


Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytajnik czyli zielono mi :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości