Załomek na ogonie

zagadnienia z zakresu hodowli, rozmnażania, genetyki.
Post Reply
User avatar
Jaga
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
Posts: 1887
Joined: Wed Dec 13, 06 11:11 am
Location: Duchnice k/Warszawy
Contact:

Załomek na ogonie

Post by Jaga »

http://www.forum.amstaff.tox.pl/viewtop ... a0c5612236
"W hodowli nie są rozmnażane czworonogi z załomkami na ogonie, a to dlatego, że gen powodujący załomek może także prowadzić do występującego u przyszłych pokoleń rozszczepu kręgosłupa – schorzenia bardzo bolesnego, zwykle równoznacznego z wyrokiem śmierci."
http://www.dogomania.pl/threads/73386-D ... nego-ogona
http://www.tridacna.republika.pl
Image
Prawd jest tyle ile doop - każdy ma swoją!
User avatar
Złośnica
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
Posts: 1791
Joined: Wed Jul 05, 06 21:35 pm
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by Złośnica »

U amstafa jest we wzorcu o załomku a u bulteriera nie ma.
Także Pani Nitka niedoczytała wzorca chyba albo robi nadinterperetacje :roll: a skoro nie ma we wzorcu to znaczy, że rasa jednak nie borykała się z tym problemem albo nie stanowiło to aż takiego problemu jak niektórzy innym wmawiają.

Inna kwestia - czy słyszała Pani Halino o rozszczepach kręgosłupa u bulteriera :?: A jesli się zdarzyły to czy rodzicie mieli załomki :?:
User avatar
Jaga
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
Posts: 1887
Joined: Wed Dec 13, 06 11:11 am
Location: Duchnice k/Warszawy
Contact:

Post by Jaga »

Złośnica wrote: Także Pani Nitka niedoczytała wzorca chyba albo robi nadinterperetacje :roll:
Inna kwestia - czy słyszała Pani Halino o rozszczepach kręgosłupa u bulteriera :?: A jesli się zdarzyły to czy rodzicie mieli załomki :?:
Znalazło by się trochę więcej takich sędziów, którzy nie doczytali wzorca lub robią nadinterpretacje ;D

O statystyki to najlepiej zapytać Panią Świętoń - od lat szczegółowo sprawdza czy bule nie mają załomków na ogonach i pies
u którego to zobaczy lub wymaca nie dostaje oceny hodowlanej. Wszystkie moje mioty miały sprawdzane/macane ogonki i na szczęście karty przeglądów miotów zawierają zdanie "ogonki proste bez załomków" więc chyba jest "coś na rzeczy" 8)
http://www.tridacna.republika.pl
Image
Prawd jest tyle ile doop - każdy ma swoją!
Post Reply