Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

osoba niepełnosprawna a jej pies

czyli aspekty prawne

osoba niepełnosprawna a jej pies

Postprzez kamila » Pn sie 28, 06 15:51 pm

nie wiem czy to dobre miejsce, ale myślę, że część takich rzeczy regulowana jest przez ustawy bądź rozporządzenia z zakresu ubezpieczeń społecznych (boże w zeszłym roku miałam z tego egzamin, aż wstyd się przyznać), a część w inny sposób.
Jak wygląda sytuacja osób niepełnosprawnych posiadających psa, czy mają one jakieś szczególne uprawnienia, ulgi, przywileje (one i ich psy oczywiście). Zakładam ten temat i proszę o pogłębienie mojej wiedzy, Łukasz jest przecież osobą niepełnosprawną z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności i całkowitą niezdolnością do pracy. Dlatego chciałabym wiedzieć jakie on będąc właścicielem Coco ma prawa.

W tej chwili jestem zorientowana co do dwóch rzeczy:

osoba niepełnosprawna z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności jest zwolniona z obowiązku opodatkowania psa, którego jest właścicielem.

osoba ociemniała jest zwolniona z jakichkolwiek opłat za psa w zakresie komunikacji miejskiej i zdaje się krajowej.

A co z wystawami: z przygotowaniem miejsc dla niepełnosprawnych, w Łodzi i Krakowie niepełnosprawny mający kłopoty z poruszaniem się i nie posiadający własnego kszesełka nie miał możliwości spoczynku przy ringu, w takim miejscu aby jeszcze dodatkowo cokolwiek widzieć (tu wielkie dzięki dla Justynki Bednarskiej, która Łukaszowi krzesełka użyczyła). Czy można liczyć na jakąś pomoc ze strony organizatorów wystawy, na miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zobaczymy jak będzie we Wrocławiu, postanowiłam spróbować zadzwonić i przestawić sytuację, bo mimo że Łukasz porusza się coraz lepiej, to długotrwałe stanie w miejscu sprawia mu nadal trudność i ból.

Proszę o odpowiedzi na ten temat

kamila

Postprzez kasia&goro » Pn sie 28, 06 16:14 pm

we Wrocławiu od jakiś 8 lat nie pamiętam żeby wokół ringów było miejsce do siadania. Są w pobliżu płyty głównej stadionu jakieś ławki i trybuny jeśli dobrze kojarzę. Ale czy tam będą w tym roku ringi dla bulowatych, nie wiem.

kasia&goro

Postprzez niezwyciężona » So wrz 09, 06 14:54 pm

Mysle ze jesli chodzi o wystawy to trzeba to zalatwiac indywidualnie.Moze jesli jedziecie na konkretna wystwe powiadomic zwiazek i dogadac sie zeby wraz z potwierdzeniem przeslali bilet upowazniajacy do wjazdu autem na teren wystawy-organizatorzy i sedziowie na wielu wystawach dostaja takie cos. a co do miejsc siedzacych to radzilabym brac wlasne krzeslo bo nigdy nie spotkalam sie z krzeslami przy ringach, chyba ze sa to ringi glowne na ktorych odbywaja sie zawody i pokazy. Choc to tez rzadkosc

niezwyciężona

Postprzez kamila » Pn paź 09, 06 9:24 am

Już teraz wiem, że są wystawy, gdzie z ulgowym biletem może wejść osoba niepełnosprawna np. Nowy Dwór Mazowiecki, ale i takie gdzie ulgowy jest tylko dla dzieci w wieku szkolnym np. Wrocław.

kamila

Re: osoba niepełnosprawna a jej pies

Postprzez mery1998 » Cz sty 14, 21 14:42 pm

Poszukuje sprzętów czy innych różnych urządzeń które pozwolą na normalne i sprawne funkcjonowanie na co dzień osobom niepełnosprawnym? Zobaczcie na https://bsd.sklep.pl/stacja-zasilajaco- ... epelnospra tutaj jest naprawdę duży wybór najlepszych sprzętów.

mery1998
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Powrót do Temida radzi...